februarski sah festival u Novom Sadu 2018

Serija medjunarodnih turnira u Novom Sadu , koja je pretvorila grad u bojiste sahista sa 3 kontinenta i znacajno ulepsala zivot hotelijerima koji u februaru obicno spremaju sobe za prolece, usla je sam finis, a bosanci kolo vode i u ocaj bacaju indijske i kineske predstavnike, koji se ovog puta nece okititi lovorima i medjunarodnim normama, jer su IM Runic i GM Savic u velikoj formi i imaju pun pogodak posle 4 kola . Poseban slag je gostovanje iranskog predstavnika , izuzetno mladog Daneshvar Bardija, koji se sa samo 11 navrsenih godina uspesno bori u konkurenciji seniora. Ovo mu je poslednja proba pred ucesce na Azijskim igrama, a uz njega je uvek i njegova simpaticna majka. On sad ima skoro nestvarnih 2400 elo poena, i prvi je na svetu u svom uzrastu .

 

Rank after Round 4

Rk.SNoNamesexFEDRtgPts. TB1 TB2 TB3nwweKrtg+/-
11IMRunic ZoranBIH23784,06,500,04442,031019,7
27IMStankovic MilosSRB24092,54,750,0142,51,94105,6
32FMSrinath Rao S.V.IND22782,53,500,0242,51,412021,8
46IMYang KaiqiCAN24302,53,000,0242,52,12103,8
54GMDrazic SinisaSRB24112,03,250,01422,1610-1,6
69FMGajic MladenSWE23622,02,750,01421,89202,2
75GMMarkovic MiroslavSRB24411,52,750,0041,52,2510-7,5
810GMAbramovic BoskoSRB24011,02,500,00412,1510-11,5
93Daneshvar BardiyaIRI23981,01,750,00412,2720-25,4
108IMChakravarthi Reddy MIND23801,01,250,00411,7820-15,6

Rank after Round 4

Rk.SNoNamesexFEDRtgPts. TB1 TB2 TB3nwwew-we
15GMSavic Miodrag RSRB25054,06,000,04443,170,83
22Shao WenbinCHN20333,04,000,02431,491,51
310IMSredojevic IvanSRB23512,53,000,0142,52,93-0,43
44Dimitrijevic NenadSRB22482,52,250,0142,52,51-0,01
53FMStocko JosipCRO23082,01,500,01423,05-1,05
69Hu ZhihengCHN19531,53,750,0041,50,730,77
77GMPopchev MilkoFID22761,53,250,0041,51,60-0,10
88IMRogac SrdjanSRB23451,53,000,0041,52,02-0,52
96FMBesedes DaniloSRB23121,52,750,0041,51,70-0,20
101Xu RuoyingwCAN19720,00,000,00400,80-0,80

Na rejting turniru vodi domaci predstavnik Leskovac ( sk 64 ) i indijski S.Puli, koji je nadmocno pobedio i na prethodno odrzanom turniru

ovog vikenda ( 4,5 iz 5) .  Kuriozitet je i ucesce skoro cele jedne porodice iz Batajnice Trajkovic Nada, Djordje i Nenad .

Svi turniri se zavrsavaju u petak a partije se mogu gledati paralelno u SK Dame i hostelu S (Kisacka 6 ) , ulaz je slobodan.

Postavite novi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

obavezno

Sva prava zadržana
E-pošta: Mobilni: ++381 (0) 64 124 97 41 Kućni: ++381 (0) 21 450 714