Finish turnira , 7 i 8 kolo sah memorijala „Miljo Vujovic“ u N.Sadu

Prelepa sala SPS jos jednom je bila domacin velikih borbi za sahovskom plocom, a da drama bude kompletna pobrinuo se iskusni inz Aleksic koji je rasplakao mladog Omorjana i preuzeo prvu poziciju. U 7. kolu glavna drama se odvijala upravo u poslednje tri odigrane partije a prvo razocaranje je doziveo ambiciozni Sredojevic, koji je silovito krenuo i naleteo na blok strasne Aleksandre i time zavrsio sa svojim ambicijama za inter bal na ovom turniru ( i time razocarao mnogobrojne neverne tome…), a nesto kasnije Stankovic uspeva da slomi otpor zilavog Bodiroge i time produzi sebi nadu na jos 2 kola !! Ratic i Petkovic takodje dobijaju i time svoje protivnike eliminisu s turnira , dok Martic nastavlja i dalje svoju beskonacnu seriju !

Nedugo zatim popodne nam donosi 8. kolo i neverovatnu kombinaciju srece i suza (emocije gusto isprepletene u ovom buketu takmicara …) a inz Aleksic i rus Dobrov najvise profititiraju u borbi za vrh s tim da je inz Aleksic obezbedio lovorov venac kolo pre kraja ! Vec pomenuti Martic dobija jos jednu partiju , a povuceni i skromni Lukajic pravi jos jedan lep perfomans i dokazuje da je jedan od najboljih majstorskih kandidata u Novom Sadu, pa u njemu treba traziti mozda i buduceg nosioca ozbiljnijih Fide titula !!

Sutra je derbi izmedju inzinjera Aleksica u ruske zveri u liku VM Dobrova, ali prvo mesto je vec obezbedjeno !!

U 14.30h bice i brzopotezni turnir, otvoren za sve ljude dobre volje a istovremeno i ceremonija pobednika gde ce se pojaviti i sin Milje Vujovica,  BRanimir , inace odlican majstorski kandidat !

Поредак након кола 8

МјСНоИмеполФЕДРтгБод. ТБ1 ТБ2 ТБ3нввев-веKртг + / –
122Aleksic ZvonimirSRB19457.0209130.031.5653.551.451521.8
28FMJevtic MiodragSRB23156.5208633.535.043.53.65-0.1515-2.3
31GMDobrov VladimirRUS25285.5244129.532.585.55.95-0.4510-4.5
427Omorjan DejanSRB16655.5205628.531.574.51.453.051545.8
54Stankovic MilosSRB24085.0245430.033.0854.530.47104.7
63GMKostic Vladimir GSRB24365.0243331.534.5744.000.00100.0
72GMDrazic SinisaSRB24725.0232030.032.0856.28-1.2810-12.8
818Lukajic BojanSRB21675.0227829.531.5853.761.241518.6
99IMMartic ZlatkoCRO23035.0227729.531.5855.16-0.1610-1.6
105FMSredojevic IvanSRB24024.5240430.033.084.54.440.06100.6
1114Jovic StevanSRB22504.5194328.031.0744.80-0.8015-12.0
1224Milivojevic JasminawSRB18974.5192331.032.573.53.250.25153.8
1311WFMDimitrijevic AleksandrawBIH22634.0237431.034.0842.851.151517.3
1417Popovic Milan SSRB21784.0228631.033.0742.991.011515.1
1516Elez NikolaSRB22214.0228532.534.5743.390.61159.1
1613FMPetkovic RadosavSRB22604.0224731.033.0844.13-0.1315-2.0
1726Borbas PetarSRB18014.0192628.531.5731.971.031515.4
1823Ratic ZoranSRB19274.0184931.032.5733.48-0.4815-7.2
1912Rudakov AleksandrRUS22623.5229330.533.072.52.280.22153.3
207FMKojima ShinyaJPN23443.5223730.533.583.54.04-0.5415-8.1
2130Milivojevic MasawSRB15573.5193627.530.5730.952.053061.5
2232Sanchez LoresmarwVEN03.5187527.530.072.5
2320Musicki StevanSRB21273.0179528.031.062.53.79-1.2915-19.4
2419FMVlaovic DjordjeSRB21623.0179028.031.062.54.01-1.5115-22.6
2525Tesanovic RajkoSRB18373.0174127.529.0622.73-0.7315-10.9
2610FMKokeza MirkoSRB22803.0173828.031.072.55.58-3.0815-46.2
276IMBodiroga PredragSRB23872.5231130.533.562.53.16-0.6610-6.6
2815FMRadulovic BojanCRO22292.5203829.031.061.53.01-1.5115-22.6
2921Kayar Mehmet ErdemTUR20032.0193630.532.571.51.390.11151.6
3031Putnik MilanSRB02.0170930.031.582
3128Nedeljkovic StanislavawSRB16612.0162625.527.041.51.190.31154.7
3229Jakovljevic ZdravkoSRB16301.0151730.032.0611.24-0.2415-3.6

Парови / Резултати

9. Коло на 2013/11/03 код 10.00

Бо.БрИмеРтгПтс.РезултатПтс.ИмеРтгБр
11GMDobrov Vladimir25285½7Aleksic Zvonimir194522
227Omorjan Dejan16655½5GMDrazic Sinisa24722
33GMKostic Vladimir G243655IMMartic Zlatko23039
424Milivojevic Jasmina18974½5Stankovic Milos24084
55FMSredojevic Ivan24024½4Elez Nikola222116
623Ratic Zoran192744Borbas Petar180126
730Milivojevic Masa15573½4WFMDimitrijevic Aleksandra 226311
812Rudakov Aleksandr22623½3½Sanchez Loresmar032
925Tesanovic Rajko183733½FMKojima Shinya23447
1010FMKokeza Mirko228032Putnik Milan031
1121Kayar Mehmet Erdem 200321Jakovljevic Zdravko163029

Postavite novi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

obavezno

Sva prava zadržana
E-pošta: Mobilni: ++381 (0) 64 124 97 41 Kućni: ++381 (0) 21 450 714