int. sah turnir , berger GM “ Sajam 14″

Zavrsen je najjaci berger turnir poslednjih godina na balkanskom poluostrvu , i to gde , pa naravno u Novom Sadu . Kruna celokupnog sahovskog festivala , sahovska zima u N.Sadu , bio je bas ovaj turnir , po jacini i sarolikom sastavu ucesnika, a paralelno se odvijao i odlicni berger za IM , Sajam 13 , kao i mali open turnir „STop Parking Servis“ . Ovaj atraktivni berger od 10 igraca i 5 zemalja ucesnica krunisan je pobednicom a ne pobednikom !! Odlicna mongolka i prva olimpijska tabla ove za nas egzoticne zemlje, beskompromisnom igrom prebacila je gm rezultat za pola poena . Nesto slabiji ali usamljen na drugom mestu je trostruki prvak Turkmenistana Annaberdiev kome je falilo samo pola boda do trece VM norme i zvanicnog priznanja najvise titule ali po igri smo videli da je to samo pitanje vremena !!  Treci je mladi bugarin M.Petrov koji je osvojio trecu IM normu i postao jedan od najmladjig bugara sa medjunarodnim zvanjem . Od nasih , iznenadio je pozitivno IM Pezelj , ali samo na 50% poena , dok se za ostale slobodno moze reci da su podbacili a ni po igri nisu bolji plasman zasluzili. Steta je sto se nasi mladi talenti nedovoljno interesuju za ovakve turnire, a savez pored cirkusa u kom se nalazi , organizacije puceva i slicno nije u stanju da se o tome brine, a ruku na srce, nikad to nisu ni radili …..

Коначни поредак након 9 Кола

МјСНоИмеФЕДРтгБод. ТБ1 ТБ2
11IMNomin-Erdene DavaademberelMGL24687,03,028,25
22IMAnnaberdiev MeilisTKM24456,02,025,75
34Petrov MartinBUL24405,01,519,75
410Fang YuxiangCHN24485,01,519,25
55IMPezelj NovakSRB24264,52,019,75
68GMPikula DejanSRB24564,02,017,50
76GMMarkovic MiroslavSRB24854,02,017,00
89GMDrazic SinisaSRB24243,51,515,25
93IMStankovic MilosSRB24203,51,514,75
107FMPetrov Vladimir SergeevBUL24152,50,59,75

Postavite novi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

obavezno

Sva prava zadržana
E-pošta: Mobilni: ++381 (0) 64 124 97 41 Kućni: ++381 (0) 21 450 714