medj .sah turnir „Sajam 16“ Novi SAd

Fantastican pocetak. Odlican ambijent restorana Fontana u centru grada N.Sada. Nas sugradjanin kolo vodi !!  Clan SK Vojvodina kosi pred sobom sve prepreke, FM Rogac je na odlicnom putu da konacno osvoji svoj prvi intermajstorski rezultat . Odlicnih 4 iz 5 daje mu puno pravo i optimizam da u drugoj polovini turnira dohvati dosad nedohvatljivo !!

Uostalom tabela sve govori… Na pocetku nemilosrdan prema onima iz donjeg dela tabele, u vrhu solidan i cvrst , ovo nije iznenadjenje koji duze vreme prate njegov sahosvki uspon.Drustvo u vrhu mu pravi slatka tinejdzerka iz Irana , da tacnije iz Teherana , dobro ste procitali, imamo na licu mesta interkontinentalni skup !! Dorsa Derakshani prati Rogaca na pola poena a onda seldi skupina od cak 5 velemajstora, takodje ovakva koncentracija kvaliteta vec dugo nije vidjena u Novom SAdu . Druga polovina ce svakako biti borbenija a to se posebno odnosi na one iz donjeg dela tabele kojima se sigurno ne svidja ovakvo stanje stvari. Inace jos jedan nas „lala“ , MK Petrusic iz Indjije , koji pored svog redovnog posla jos mora i da putuje svakodnevno, pruza solidne i borbene partije a posebno treba istaci pobedu protiv Letonca IM B.Rolanda , gde je u leprsavom stilu prosao kroz crnu poziciju kao simplon express !!  Restoran Fontana zaista inspirativno deluje na svoje goste, a verovatno na to utice i odlican rostilj meni . U subotu se ovaj predivni festival zavrsava pa ako zelite da vidite jos neko sahovsko remek delo pozurite !! Ulaz besplatan ali ne i pice !

Rank after Round 5

Rk.SNoNameFEDRtgPts. TB1 TB2
18FMRogac SrdjanSRB23884,011,08,75
210WIMDerakhshani DorsaIRI23353,511,59,00
39GMIvanov Mikhail MRUS23733,011,58,25
41GMMarkovic MiroslavSRB24853,011,57,25
52GMPikula DejanSRB24562,511,57,00
64GMDrazic SinisaSRB24242,511,56,75
73GMLajthajm BorkoSRB24352,510,56,25
812IMPucovski MiroslavCRO23012,510,54,75
14Pastar SlavenBIH22182,510,54,75
1011IMMikheev StanislavRUS23252,510,06,25
115IMSredojevic IvanSRB24222,510,05,75
126IMBerzinsh RolandLAT24142,59,54,75
1315CMDerakhshani BornaIRI21982,011,54,00
1413IMMarholev DimitarBUL22392,011,04,00
157Colovic DusanSRB23951,59,02,25
1616Petrusic VelimirSRB21551,012,02,50

Postavite novi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

obavezno

Sva prava zadržana
E-pošta: Mobilni: ++381 (0) 64 124 97 41 Kućni: ++381 (0) 21 450 714